Досягнення гуртка "Зелений пагін"





Літературна вікторина «Космічна одіссея зоряного десанту»
      Щорічно 12 квітня святкують Всесвітній день авіації та космонавтики, тому що12 квітня 1961 р. люди планети Земля, тамуючи подих, стежили за першим космічним польотом, який тривав близько двох годин. А зараз професія космонавта стала звичайною, але земляни ніколи не забудуть той святковий день,коли мрії людини про політ до зірок стали реальними.
      От і у бібліотеці філії №8 для дітей 7 квітня пройшла літературна вікторина, присвячена дню космонавтики. Діти розділились на дві команди,перша команда мала назву «Вперед до зірок», друга команда «Земляни». Сама вікторина ділилась на 6 конкурсів: 1-Розминка, 2-Малюнок, 3-Що це?,4-Далі,далі,5-Оповідання, 6-Загадки. Найбільш сподобався дітям конкурс – Малюнок, в якому на аркуші паперу потрібно було намалювати малюнок на тему: Якими ви бачити наших можливих сусідів у Всесвіті (костюм інопланетянина)? На ура пройшов конкурс – Що це?. В якому дітям задавались назви космічних кораблів, планет – гігантів та склад Сонячної системи.
      Діти з задоволенням прийняли участь у літературній вікторині. Перемогла команда «Земляни». Слід відмітити найактивніших дітей, як Данило Остафійчук, Едуард Пинзар.

          Валентина Танчук.









                  
             
Літературне читання «Читаємо «Кобзар» разом»
В дитячій бібліотеці філії №8 20 січня пройшло літературне читання «Читаємо «Кобзар» разом» присвячено 200 річчю народження Т.Г. Шевченка.
             Поетичною геніальністю Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861) ми пишаємось перед усім світом. Він займає в душах українців почесне місце поруч з святими образами через те, що так розумів народ і співчував йому, як ніхто інший. А головне, Шевченко й понині будить і піднімає наш національний дух. Він зробив неоціненний вклад у формування свідомості українського народу як достойної європейської нації з багатим і славним історичним минулим.
На протязі місяця діти читали «Кобзар» Шевченка і вибирали кожен собі твір, який найбільш припав йому до душі, найбільш всього збентежив і вразив. А на літературному читанні кожний з дітей гуртка «Зелений пагін» читав вірші Т.Г. Шевченка і ділилися враженнями від прочитаного. Найбільш емоційно це вдалося у Богдана Дишлевича, коли він читав вірш Т.Г. Шевченка «Мені тринадцятий минало». І всі дійшли висновку, що Т.Г. Шевченко належить до когорти найбільш народних поетів, яких тільки знає всесвітня історія літератури. Його поезія відзначається простотою, природністю.
                  

Конкурс читців М. Годованця "Майстер гумору та сатири"

           Конкурс читців М. Годованця «Майстер гумору та сатири»
       В дитячій бібліотеці №8 25 вересня 2013р. пройшов конкурс читців М. Годованця під назвою «Майстер гумору та сатири» присвячений 120-річчю від дня народження байкаря. У конкурсі приймали участь діти з гуртка «Зелений пагін». Діти ознайомилися з біографією М. Годованця, з його творчим шляхом.
Ім’я Микити Годованця критика називає серед популярних і широко знаних майстрів української сатири і гумору – в колі Остапа Вишні і Юрія Вухналя, Степана Олійника і Олександра Ковіньки.
Народився Микита Годованець 26 вересня 1893 року в с. Вікнина на Поділлі в селянській сім’ї. М.Годованець орієнтувався на творення байки, яка була б повноправним родом поезії і яка якнайкраще відповідала б на запити сучасного життя. У Кам’янці-Подільському,куди він приїхав у 1954 році, пройшли два десятиліття трудів і днів Годованця. Він любив повторювати молодшим байкарям слова про завзятий труд. Саме цим благородним прагненням підтримати інших, піднести їх на рівень активної і наполегливої творчості пояснюється те, що Годованець провадив у Кам’янці-Подільському творчі, ніякою організацією не передбачувані, а ним задумані, семінари, на які приїздили з різних областей його молодші побратими – байкарі. Вони дістали в пресі відповідну й назву – «Семінари Микити Годованця». В Камянці - Подільському закінчився життєвий шлях байкаря. Помер він 27 липня 1974 року. З імям Микити Годованця повязано чимало творчих здобутків української сатири та гумору. Його по праву називаємо в колі зачинателем української байки.
            Діти перечитали байки М. Годованця і самі вибирали собі байку для змаганні у конкурсі. Найактивнішими і креативнішими виявились Віталій Макар та Богдан Дишлевич, які байку  свою представляли у вигляді рольової гри.




Онлайн – мандрівка по Урядовому сайту юних громадян.
12 грудня в бібліотеці філії №8 пройшла онлайн – мандрівка по Урядовому сайту юних громадян http://children.kmu.gov.ua/authority.html. Сайт Сайт складається по таким відділам: про владу, мій Уряд, історія державної влади,екскурсія Будинком Уряду, моя Україна, школа громадянської освіти, ігри та конкурси, про нас. Діти з цікавістю мандрували по сайту і відкривали для себе багато  чого нового. Кабінет Міністрів України (Уряд України) - вищий орган в системі органів виконавчої влади, що працює над вирішенням проблем у всіх сферах життя держави і суспільства. http://children.kmu.gov.ua/government/kabmin.html
У різних країнах уряди можуть називатися по-різному - наприклад, федеральна рада, виконавче віче, державна рада. Український Уряд має назву Кабінет Міністрів України. Хоча уряди й називаються по-різному, їхні обов'язки від цього не змінюються - вони працюють над розв'язанням конкретних проблем у країні, дбають про порядок у державі та добробут кожного її громадянина. Взагалі-то державна влада в Україні розподіляється на три гілки - законодавчу, виконавчу і судову. Он погляньте - неподалік від Будинку Уряду розташована будівля Верховної Ради. Це орган законодавчої влади у нашій державі, який приймає закони, що діють в Україні. Деякі проекти цих законів готує Уряд, бо він добре обізнаний з тим, що відбувається в усіх сферах життя нашої держави, і знає, як розв'язувати навіть найскладніші проблеми.
Третя гілка влади - судова - захищає права людей, стежить, щоб у нашій державі ніхто не порушував закони. Найвищим органом судової влади є Верховний Суд України. Усі три гілки влади взаємопов'язані і від їхньої злагодженої роботи залежить майбутнє нашої держави. http://children.kmu.gov.ua/excursion.html
У школі громадянської освіти навчання допоможе дізнатися дітям про владні повноваження, державу, права та обовязки громадян. http://children.kmu.gov.ua/school.html Також діти найдуть поради, які допоможуть знайти вихід зі складних життєвих ситуацій. Це 5 уроків:1-Що таке конституція?, 2- Що таке повноваження?, 3-Що таке демократична держава?, 4- Які права та обовязки мав громадянин?, 5- Як можна взяти участь у прийнятті державних рішень?
Далеко не всі країни мають владні Інтернет-проекти, спрямовані на дитячу та молодіжну аудиторію. Такі сайти, зокрема, мають президент Російської Федерації (www.uznai-prezidenta.ru), та Канцлер Німеччини (www.regierenkapieren.de).
З вересня 2007 року сайт для юних громадян має і Кабінет Міністрів України.
На сторінках Урядового сайту для юних громадян Ви маєте можливість ознайомитися з структурою та історією державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади. Також Ви можете дізнатися як захищати свої права, бути активним членом суспільства
Діти цікаво мандрували по сторінках сайту і найбільш їх зацікавили ігри та конкурси http://children.kmu.gov.ua/games.html. Учні складали пазли з областей України та дізнавалися, хто їх сусіди. Найактивніші були Олена Блажко та Богдан Глушко.


Валентина Танчук.



Літературний конкурс «Поетична експозиція по рідному місту».
20 травня у дитячій бібліотеці філії №8 до Дня Міста проведено літературний конкурс «Поетична експозиція по рідному місту». Розпочався літературний конкурс з бібліографічного огляду книг місцевих поетів. У творах поети різних поколінь розповідають про наше неповторне місто - Квітку на камені. Перед читачами постає його героїчна і трагічна історія. Тепло і вдячно поети висловлюються про нескорений форпост – відому фортецю, унікальне Старе місто з його вежами, мостами, майданами, храмами, музеями, неповторний витвір природи – каньйон, загадкову Смотрич - ріку.
Поетів приємно хвилює й те, що Кам’янець-Подільський чарує своїми мальовничими парками і скверами, буйним квітуванням каштанів, екзотичними тюльпановими деревами,
Тут так цікаво і гармонійно поєднуються минуле і сучасне. Автори стверджують, що місто над Смотричем – це місто студентів, туристів, цікавих і захоплюючих свят і видовищ. От тому і дітям, які прийняли участь у поетичному конкурсі на краще читання віршів місцевих авторів з гордістю читали вірші присвячені своєму рідному місту. Найбільш вдалими виступами були Юлі Андрїєвої та Тетяни Литвинюк.
         Валентина Танчук.


     Літературна-гра вікторина «Ми живемо в одному краю»
Людина народжується на світ і разом із життям отримує в спадок, мабуть, найбільше і безцінне багатство – Батьківщину. Її не вибирають за смаком і бажанням, так само, як не вибирають собі неньку. Вітчизна, як і рідна мати, - це наша доля, яка дісталася нам на радість і на горе, на всі випробування, біди й захоплення, на безперервну щоденну працю і свята. І тому приймати її потрібно такою, якою вона є, без сорому і незадоволення, без заздрощів до інших людей і народів, що народилися на іншій можливо теплішій і благодатнішій землі.
Ми європейці на стільки, наскільки ми українці. І лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.
У дитячій бібліотеці філії №8 11 лютого проведено літературну-гру вікторину «Ми живемо в одному краю». В літературній-грі вікторині прийняли участь учні з гуртка «Зелений пагін». Цікавими моментами в літературній-грі були конкурси - продовжити прислів’я, змагання у читанні скоромовок та відгадуванні загадок. Найбільш активними учасниками були Тагір Сагідов, Олена Блажко, Ганна Ківіцька.

Валентина Танчук.

Немає коментарів:

Дописати коментар